Alternatív karrier az F & B – ben: mit csinál egy szakács tanácsadó?

amikor a foodservice ipar, nincs hiány a karrierlehetőségek. Akár szeretsz újítani, alkotni, kezelni és konzultálni, vagy akár keverni a tudományt és a művészeteket, a foodservice annyira változatos, hogy szinte mindenre van hely. Végül is, amíg vannak emberek a környéken, valakinek meg kell etetnie őket.

egy érdekes F& B karrierlehetőség az, hogy egy szakács tanácsadó. És ha nem vagy egészen biztos benne, hogy mi az, ne aggódj, csak olvass tovább.

mi a szakács tanácsadó?

a chef consultant egy nagyon tapasztalt kulináris szakértő, aki képes tanácsot adni és kihasználni az élelmiszer-szolgáltatási szakértelmüket, hogy megfigyeljék, elemezzék és számos megoldást nyújtsanak az éttermek és az élelmiszer-szolgáltató vállalkozások számára. Legyen szó szállodáról, láncról vagy független étteremről – vagy akár egy berendezésgyártó cégről, vagy F&B beszállítóról – a chef consultants pontosan meg tudja határozni a különböző műveletek erősségeit és gyengeségeit, és megoldásokat kínál arra, hogyan lehet egy racionalizált, hatékony üzletet elérni. Az élelmiszer-tanácsadók gyakran egy adott területre szakosodnak.

mit csinál egy szakács tanácsadó?

nincs korlátozva, hogy mit tehet egy szakács tanácsadó, és minden nap a munkában teljesen másképp nézhet ki. A projektek azonban az új vállalkozások támogatásától – azaz a teljes konyhák működésének meghatározásától, a tervezéstől a nyitónapig, beleértve a menüfejlesztést és a beszállítók kiválasztását – a már folyamatban lévő projektekkel kapcsolatos tanácsadásig terjednek, hogy segítsenek azonosítani és javítani a működési hiányosságokat.

a séf tanácsadói feladatai a következők:

  • koncepció fejlesztés
  • menü fejlesztés
  • üzleti modell audit
  • konyhai folyamatok meghatározása
  • készletezési eljárások optimalizálása
  • beszállítók értékelése és azonosítása
  • élelmiszer-hulladék és költségelemzés
  • képzés
  • HACCP (élelmiszerbiztonság és élelmiszerminőség)
  • fenntarthatóság

mennyit keres egy szakács tanácsadó?

a szakácstanácsadó fizetése nagymértékben változhat a tanácsadó hátterétől és tapasztalatától függően, beleértve az oktatást, a tanúsítványokat és a további készségeket és szakértelmet. A források azonban arról számolnak be, hogy az Egyesült Államokban egy séf tanácsadó fizetése általában 53 000 és 75 000 dollár között mozog, átlagosan 62 300 dollárral.

Hogyan válhat szakács tanácsadóvá?

mint minden iparágban, ahhoz, hogy tanácsadóvá válj, tapasztalatra lesz szükséged – és sok mindenre! A legtöbb séf tanácsadó kulináris képzéssel (vagy kulináris művészeti fokozat megszerzésével) kezdi karrierjét, és a konyhában fel kell dolgoznia a létrán, legalább több éves gyakorlati képzést és tapasztalatot szerezve szakácsként, majd ideális esetben néhány további éves tapasztalattal egy adott szakterületen. Néhányan a táplálkozás, az élelmiszer-tudomány és/vagy a vendéglátás hátterével is rendelkeznek, de a kulináris szakértelem elengedhetetlen.

ami a személyes készségeket illeti, a tanácsadói szakács karrierje erős üzleti, vezetői, szervezeti és problémamegoldó készségeket is igényel. Annak érdekében, hogy értékeljék, tanácsot adjanak és kézzelfogható betekintést és intézkedéseket nyújtsanak az ügyfeleknek, a tanácsadóknak alaposan meg kell érteniük, hogy mi okozza az üzleti tevékenységet, beleértve a pénzügyi, működési és marketing szempontokat.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.