Get the Job

divatbemutatók producerek kezeli a tervezés, finanszírozás és végrehajtása divatbemutatók. Az egyik legszigorúbb szórakoztatóiparban dolgoznak, és mindig a lábujjukon kell lenniük. Szorosan együttműködnek a divattervezőkkel, a marketing személyzetével, a modellekkel és az ügynökökkel. Gyakran évekbe telik, hogy sikeres divatbemutató producerré váljon, de a jutalmak nagyon kielégítőek lehetnek. A divatbemutatók gyártóinak éves fizetése a tapasztalataik szintjétől, az évente előállított műsorok mennyiségétől és egyéb tényezőktől függ.

fizetés alapjai

az Inside Jobs szerint a divatbemutatók gyártóinak átlagos éves fizetése, figyelembe véve a most induló, valamint a nagynevű ipari veteránokat, 66 720 dollár. A fizetések jelentősen eltérnek, évente körülbelül 43 000 dollártól jóval több mint 100 000 dollárig terjednek. A fizetési típusok is változnak, bár a legtöbb divatbemutató-gyártó szerződéses munkák alapján dolgozik, nem pedig óránkénti vagy fizetett alkalmazottként. A teljes fizetéshez sikeresen teljesíteniük kell az általuk aláírt szerződésben felvázolt összes kikötést. A Szerződéses munka előállítói évente több Műsor készítésével növelhetik fizetésüket.

Education and Skills

nincs egyetlen út ahhoz, hogy divatbemutató producerré válj. A legtöbb gyártó legalább egy főiskolai diplomát divat, design, marketing, termelés vagy kapcsolódó területen; sokan még egy mesterképzésre egy vagy több ilyen területen. A korábbi munkatapasztalat elengedhetetlen, és sokan kezdik karrierjüket gyakornokként a divat-vagy tervező cégek számára. Az Inside Jobs szerint a rendezvénytervezés és a közönségkapcsolatok korábbi munkája is ajánlott. Kiemelkedő hálózati és szociális készségekre is szükség van.

munkaköri feladatok

a divatbemutatók gyártóinak a következő nagy show megtervezésekor a feladatok széles skáláját kell kezelniük. Munkájuk ötvözi mind a divat szórakoztató, mind üzleti oldalát. Gyakran órákat töltenek a telefonon minden nap, koordináló fontos szempont a show, mint a biztosítása a helyszín, bérbeadása esemény személyzet, kiválasztása tervezők, kiválasztása modellek és így tovább. Gyakran nagy nyomás alatt dolgoznak, és tudniuk kell, hogyan reagáljanak gyorsan a katasztrófákra.

karrier előmenetel

a divatbemutatók producerei előreléphetnek karrierjükben azáltal, hogy bizonyítják, hogy rendelkeznek azzal, ami a sikeres műsorok előállításához szükséges. Lehet, hogy kicsiben indulnak, kisebb jótékonysági show-k vagy törzsbemutatók készítése. Lassan tudnak dolgozni az utat egészen a nagy idő, termelő mutatja a legjobb divat cégek és modellek a világ minden tájáról. Ez óriási kitartást igényel. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a divatiparban a munkahelyek várhatóan stabilak maradnak az elkövetkező években, 2008 és 2018 között egy százalékos növekedéssel.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.