Partner job description

un partener este un avocat care este promovat în cadrul unei firme la nivel de parteneriat. În mod ideal, această persoană va avea o experiență de cel puțin 6 ani și va deveni parteneri de capital sau non-capital. Partenerii de capital au o participație de proprietate în firmă și o parte din profiturile firmei de avocatură, în timp ce partenerii non-capital primesc, în general, un salariu fix și pot fi învestiți cu anumite drepturi de vot limitate în materie de firmă de avocatură. Pe lângă faptul că s-au dovedit a fi avocați foarte competenți, partenerii dintr-o firmă de avocatură vor trebui să înțeleagă domeniile critice de performanță pentru a se asigura că firma înflorește. Acestea includ dezvoltarea afacerilor, managementul oamenilor, managementul relațiilor cu clienții și performanța financiară.

ce face un partener?

responsabilitățile zilnice ale unui partener pot consta în:

  • să gestioneze și să rămână în controlul general al conducerii firmei (și al fiecărui birou) din cadrul acesteia pe o bază operațională
  • să se asigure că partenerii și persoanele care plătesc taxe sunt eficiente în furnizarea serviciilor firmei către clienții săi și fac acest lucru în mod profitabil
  • stabilirea strategiilor organizaționale ale firmei prin gândire și direcție strategică
  • stabilirea strategiilor operaționale ale firmei
  • stabilirea strategiilor financiare
  • generarea de venituri prin gestionarea clienților
  • creșterea veniturilor prin noi și servicii suplimentare și dezvoltarea analizei cost-beneficiu;
  • menținerea stabilității firmei de avocatură
  • prevenirea și gestionarea conflictelor
  • consolidarea reputației firmei prin stabilirea unui exemplu în ceea ce privește etica, morala, dreptul și profesionalismul și reafirmarea acestui lucru în întreaga organizație
  • crearea și stabilirea strategiilor de resurse umane prin determinarea structurii firmei

care este cheia abilități ar trebui să aibă un partener?

  • un nivel ridicat de capacitate în ceea ce privește client și customer care și management
  • conformitatea juridică
  • construirea de relații
  • comunicare verbală și scrisă
  • planificare financiară și strategie
  • capacitatea de management restante
  • gândire strategică pe termen lung
  • integritate
  • cunoștințe remarcabile despre specializarea și industria firmei dvs. în ansamblu
  • capacitatea de a comunica în mod excepțional
  • excelente abilități organizaționale și interpersonale
  • capacitatea de a lucra independent
  • rezolvarea problemelor și luarea deciziilor
  • experiență vastă de lucru în mediul juridic

ce calificări voi avea nevoie pentru a fi partener?

pentru a deveni partener, trebuie mai întâi să aveți în mod ideal o experiență de cel puțin 6 ani și să deveniți parteneri de capital sau non-capital. Nu trebuie neapărat să aveți o diplomă în drept, cu toate acestea, candidații aspiranți ar trebui să aibă experiența de muncă relevantă într-un rol juridic și să poată dovedi valoarea lor.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.