Demko příspěvky shutout jako Canucks sundat krále v Boudreau debut

NHL

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitteru Sdílet e-mailem

vítězství přichází méně než 24 hodin poté, co tým vystřelil hlavní trenér Green, GM Benning

Gemma Karstens-Smith-Kanadský tisk

Publikováno: prosinec 07, 2021
Poslední aktualizace: Prosinec 07, 2021

HKN Kings Canucks 20211206
brankář Canucks Thatcher Demko popírá útočníka Kings Viktora Arvidssona během druhé třetiny domácího vítězství Vancouveru 4-0 nad Los Angeles v pondělí večer. (Darryl Dyck / Kanadský tisk)

Bruce Boudreau potřeboval v pondělí večer trochu pomoci za lavičkou Vancouveru Canucks.

byl instalován jako hlavní trenér týmu méně než 24 hodin předtím v rámci rozsáhlých změn v celé organizaci. Tento krok mu sotva dal dostatek času na to, aby se dozvěděl jména svých hráčů, než puk spadl do náklonu S L. a. Kings.

„hráče víc poznám, ale jsou to čtyři nové lajny, někdy je to trochu smršť,“ řekl Boudreau poté, co Canucks deklasovali Kings 4: 0. „Ale byla to zábava. Na lavičce jsem měl spoustu lidí, kteří mi pomohli.“

nově ražený trenér měl před zápasem schůzku a půlhodinovou ranní brusli se svými hráči a nechal jim jednoduchou zprávu.

„pořád jim říkám, že jsou to dobří hráči,“ řekl. „Vždycky jsem si myslel, že jsou dobří hráči. Musí začít věřit, že jsou to dobří hráči. A až to udělají, budou v pořádku.“

Sledujte / Canucks blank Kings v 1. hře pod Boudreau:

více
Vancouver vstřelil dva přesilovkové góly při vítězství 4: 0 nad Los Angeles. 0:54

pondělní vítězství přišlo poté, co Vancouver v neděli vyčistil dům a propustil generálního manažera Jima Benninga, asistenta manažera Jima Weisbroda, hlavního trenéra Travise Greena a asistenta trenéra Nolana Baumgartnera.

Boudreau, rodák z Toronta, který dříve působil jako hlavní trenér pro Capitals, Ducks a Wild, byl najat jako nový hlavní trenér v sezóně 2022-23, zatímco bývalý hlavní poradce Stan Smyl byl jmenován dočasným manažerem.

byla to těžká sezóna pro Canucks (9-15-2), kteří přišli do pondělní hry, když ztratili 10 ze svých posledních 13 výletů.

věci začaly klikat v pondělí, ačkoli, s Thatcher Demko dělat 30 šetří pro jeho první shutout sezóny.

Brock Boeser a J. T. Miller měli každý gól a asistenci pro Vancouver, zatímco Conor Garland a Juho Lammikko také našli zadní část sítě.

• BOXSCORE: Canucks 4, Kings 0
  • trápící se Canucks doufají, že nový kouč Boudreau může nastartovat neutěšenou sezonu

„myslel jsem, že hráli opravdu tvrdě, a to jsem po nich chtěl, co po nich chtěli všichni trenéři,“ řekl Boudreau. „Udělali jsme spoustu chyb, které jsou opravitelné chyby. Ale když vyhrajete a můžete se dostat pryč s těmi opravitelnými chybami, myslím, že je to skvělý učební nástroj pro (úterní) trénink.“

Cal Petersen zastavil 27 z 31 pro Kings (10-10-4), kteří v neděli porazili Oilers 5-1 v Edmontonu.

obránce L. a. Alex Edler čelil Canucks poprvé v kariéře. 35letý hráč hrál 15 sezón ve Vancouveru, než se v červenci podepsal s L. a. jako volný agent.

klub uznal Edlera videem na začátku první třetiny a veterán blue liner vyskočil přes desky, aby zamával jásajícímu davu.

hodinky / CBC Sports ‚ Rob Pizzo se dívá na 9 podivné momenty NHL:

Zobrazit více
od lízání a kousání, házení věcí a vodních bojů. Tito hráči nás všechny zajímalo, na co se díváme. 2:12

Edler řekl, že jeho bývalý tým dostal podporu od svého nového šéfa lavičky.

“ myslím, že vyšli horkí a my jsme to očekávali, mluvili jsme o tom,“ řekl. „S novým trenérem chcete udělat dobrý první dojem, takže vyšli tvrdě, hráli tvrdě a opravdu nám nedali moc prostoru a dnes jsme byli jen o krok pozadu.““

speciální týmy byly Boj o Canucks v této sezóně, ale Vancouver šel 2 pro 4 na Power play pondělí a úspěšně zvětral dva tresty.

L. A. Lias Anderson byl vyzván k vysokému lepení na Olivera Ekmana-Larssona uprostřed třetiny a Miller využil výhodu man. Jeho rána z mezikruží se v čase 12:48 dostala do sítě a Vancouver zvýšil na 4: 0.

Lahmmikko dal Canucks svůj třetí gól v noci 6:59. minuta, kdy si vybojoval přihrávku Kings a při svém prvním gólu v dresu Vancouveru přihrál na tyč Petersenovi. Pětadvacetiletý levý křídelník byl v předchozích pěti zápasech zdravý.

Vancouver téměř viděl jeho náskok zvýšil ve druhé třetině poté, co Elias Pettersson byl zavěšen zezadu Alex Iafallo na krátkou rukou šance. Hvězdný centr dostal trestné střílení,ale jeho následnou ránu poslal do skla za branku L.

• Canucks fire GM Jim Benning, hlavní trenér Travis Green

Canucks šli nahoru pár 5: 43 do prostředního rámu.

Nováček Vasilij Podkolzin vyrazil střelu s pukem odraženým od zakončení. Garland zvedl odskok za sítí a zabalil jej do zívající sítě, než se Petersen mohl dostat zpět na své místo.

přesilovkový gól otevřel skóre na začátku druhé části poté, co byl Mikey Anderson vyzván k zakopnutí Bo Horvat.

umístěný na brankové čáře, Tanner Pearson řezal přihrávku na Boesera v horní části kruhu faceoff. Pravý křídelník vyrazil lapačku a puk se odrazil od brusle obránce Kings Drewa Doughtyho před síť.

gól byl Boeserův pátý v sezoně a jeho první po 14 zápasech.

„je legrační, jak hry fungovaly nad tímto suchem, kde jsem nedával góly, cítil jsem, že mám docela dobré šance, trefil tyče, břevna a pak to je ten, který jde dovnitř,“ řekl Boeser. „Je to šílené, jak tato hra funguje, ale na konci dne to šlo v noci a já to vezmu. Prostě musím dál stavět a pořád střílet puk.“

Canucks se vrátí do akce ve středu, když hostí Boston Bruins. Kings pobaví Dallas Stars ve čtvrtek v L. A.